İcra Uzmanlığı Ziyaretleri


Kıymetli Meslektaşlarımız;
 
İCRADER olarak "2017 Yılı Stratejik Görüşme Planlarımız " dahilinde birtakım ziyaretler gerçekleştirdik. Yapmış olduğumuz bu görüşmelerde mesleğimizin geçmişi, mevcut durumu, mali ve özlük haklarımızla ilgili raporlar sunarak, yaşanan sıkıntıların giderilmesi noktasında temaslarda bulunduk. Mali ve aktüeryal açıdan sürdürülebilir bir sosyal güvenlik sistemi için tahsilatın gerekli olduğunu ve tahsilatın İcra Memurları aracılığıyla sağlandığını her görüşmede vurguladık.
Bu çerçevede Cumhurbaşkanlığı Hukuk İşleri Başkanı Sayın Veysel Bektaş bir hukukçu olarak bilhassa İcranın önemine değinmiş ve desteklerini iletmiştir. 
 
TBMM'de Sağlık, Aile ve Çalışma Komisyonu Başkanı Ak Parti Kütahya Milletvekili Sayın Vural Kavuncu, Ak Parti İstanbul Milletvekilleri Sayın Mehmet Ali Pulcu, Sayın Hüseyin Bürge, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Sayın Mahmut Kaçar, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sayın İmran Kılıç, Ak Parti Bilecik Milletvekili Sayın Halil Eldemir başta olmak üzere birçok milletvekilimizle yapmış olduğumuz görüşmelerde mesleğimiz hakkında bilgilendirmede bulunduk,  "İcra Uzmanlığı" konusunda destek taleplerimizi ilettik.
 
Kurum Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Selim Bağlı ile makamında görüşüme gerçekleştirdik. Sayın Bağlı yaptığımız işin kurumsal önemine değinmiş kariyer meslek olmamız yolundaki uzun zamandır verdiği desteği yinelemiştir. Kendisine teşekkürü borç biliriz. Kurum Başkan Yardımcımız Sayın Cevdet Ceylan ile görüşme gerçekleştirdik. SGK Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Salih Kılıç'ı makamında ziyaret ederek bilgilendirme yaptık. Ayrıca İcra Daire Başkanımız Sayın Mürsel Baki her zamanki misafirperverliği ile bizleri makamında kabul ederek İcra Uzmanlığı hususunda sonuna kadar arkamızda olduğunu tekrar dile getirmiştir.
 
Büro Memur-Sen Başkanı Sayın Vecdi Yanbaz ile yapılan görüşmede SGK İcra Uzmanlığı konusunda kararlı olduğumuzu belirterek desteklerini talep ettik. 
 
Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdür Yrd. Sayın Kemal ÇELİK ile görüşerek Ankara görüşmelerimizi nihayete erdirdik. 
 
Bütün bu görüşmeler neticesinde "SGK İcra Uzmanlığı" konusunda kararlı duruşumuzu bir kez daha gösterdik. Kurum alacaklarının etkin ve verimli tahsilatı için kadro dönüşümünün gerekli olduğu konusunda görüştüğümüz makamlar ile hemfikir olduğumuzu gözlemledik. Bu görüşmeler süresince verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. 
 
GÜCÜMÜZ BİRLİĞİMİZDİR.
 
İcrader Yönetim Kurulu